Wdrożenie nowej strony WWW

Zamawianie i wdrożenie strony WWW to wspólna praca właściciela, działu marketingu, sprzedaży, grafika oraz developerów. Jak to wszystko pogodzić aby procesz przebiegał sprawnie?

Co nowego w Drupalu 10 i 11

Plany dotyczące rozwoju Drupala na najbliższe lata są bardzo ciekawe. Zapowiedziano wiele inicjatyw wprowadzających usprawnienia w systemie. Cześć z nich będzie wprowadzona w Drupalu 10, część to plany na wersję 11. W czasie prezentacji przedstawię najważniejsze zmiany planowane w kolejnych latach rozwoju Drupala.

Migrate API w Drupalu

Jak nie dać się zaskoczyć przez nagłą potrzebę przeniesienia danych? Z pomocą przychodzi nam Migrate API. Rozwiązanie umożliwiające przenoszenie danych do Drupala, obecne w rdzeniu.

Widoki w Drupal 9

Pracując z Drupalem na pewno korzystałaś/korzystałeś z Widoków. Umiesz stworzyć blok lub stronę w oparciu o pola pobrane z rodzaju zawartości. A może nawet pobierasz parametry z url aby przefiltrować wyświetlane dane? I to jest bardzo dobry początek aby rozpocząć prawdziwą przygodę z Widokami :)

Eventy w Drupalu 9

Na prelekcji postaram się przedstawić i wytłumaczyć mediator design pattern zaimplementowany w Drupalu oraz pokazać praktyczne przykłady wykorzystania go w projekie.